Laseroterapia w ginekologii
Laser chirurgiczny CO2 emituje światło, które poprzez odparowywanie wody z tkanek doporowadza do ich zniszczenia. Zabiegi wykonywane laserem CO2 przynoszą wiele korzyści : przede wszystkim pozwalają na dużą precyzję działania, w trakcie zabiegu rana nie krwawi, obrzęk tkanek i ból pozabiegowy są mniejsze niż po interwencji chirurgicznej, a gojenie jest dość szybkie i sprawne.
Dzięki systemowi ULTRAPULSE możliwe jest użycie ultrakrótkiego impulsu o dużej energii. Jest to niezbędne do przeprowadzenia zabiegów ablacyjnych z niezwykle małą strefą uszkodzenia termicznego. Częstotliwość ULTRAPULSE jest dobierana automatycznie przez mikroprocesor tak, aby uzyskać żądaną moc w tkance. Precyzja lasera CO2 pozwala wykonywać mikroinwazyjne zabiegi ginekologiczne z optymalnym efektem estetycznym przy małym ryzyku powstawania blizn.
Uzyskany efekt kosmetyczny jest zwykle bardzo dobry- rana goi się bez większego śladu lub z pozostawieniem niewielkiej blizenki. Dyskomfort w trakcie zabiegu jest stosunkowo nieduży, pacjentka odczuwa jedynie pieczenie lub parzenie. Dlatego jeśli usuwamy dużą zmianę lub pacjentka jest wrażliwa, przed zabiegiem wykonujemy zastrzyk znieczulający. Po zabiegu, w miejscu usuniętej zmiany pozostaje strupek, który odpada po 1- 3 tygodniach. Zwykle lekarz zaleca stosowanie maści odkażającej, aż do zakończenia procesu gojenia. W przypadku gdy usuwamy zmiany duże lub penetrujące głęboko, po odpadnieciu strupka może być widoczne zagłębienie, które wypełnia się w ciągu kilku tygodni.
Schorzenia leczone przy pomocy lasera
- nadżerki szyjki macicy,
- cysty szyjki macicy,
- polipy, dysplazje
- rak śródbłonka szyjki macicy,
- ogniska endometriozy,
- plastyka szyjki macicy,
- konizacja szyjki macicy.
- wirusowe brodawki narządów płciowych,
- kłykciny kończyste sromu i pochwy,
- dysplazje w rejonie macicy, pochwy i sromu